Centrum Kultury Rotunda

Adres:
ul. Oleandry 1, Kraków
Władze:

Dyrektor: Wiktor Hinc

 

Godziny otwarcia:

od poniedziałku do piątku

16:00-19:00 - kasa parter

Opis

Centrum kultury znane w środowiskach studenckich miasta Kraków jak jedno z najlepszych w Polsce miejsc dla rozwoju akademickiej kultury.

Centrum Kultury Rotunda to miejsce powszechnie znane w polskim środowisku studenckim, od lat uznane za jeden z najlepszych klubów studenckich w kraju.

 

To ośrodek aktywnego działania: centrum teatralnego, jazzowego, bardzo prężnego Dyskusyjnego Klubu Filmowego. "Rotunda" skupiała całe środowisko muzyczne Krakowa, przy klubie działało wiele uznanych dziś zespołów, jak chociażby OLD METROPOLITAN BAND, MAANAM czy WAŁY JAGIELLOŃSKIE. Na festiwalach odbywających się w "ROTUNDZIE" debiutowała cała czołówka współczesnej polskiej sceny, m.in. Maryla Rodowicz, Marek Grechuta, Jacek Kaczmarski, Renata Przemyk, Grzegorz Turnau czy jazzmani, Krzysztof Ścierański, zespół WALK AWAY i NEW PRESENTATION.Centrum Kultury "Rotunda", codziennie otwiera szeroko drzwi dla twórców kultury i fanów ambitnej rozrywki.Nasz największy atut to siedem festiwali, imprezy cykliczne, DKF, koncerty.

 

Poza imprezami programowymi "Rotunda" organizuje: giełdy sportowe (w tym narciarska od XI-III),wernisaże prac krakowskich artystów. Niezależnie od tego w klubie odbywają się co roku imprezy andrzejkowe, ostatkowe, Sylwester, półmetki, studniówki.

Data: 2013-05-22 Pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Dąbek
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
  • Wyślij znajomemu
  • Dodaj do ulubionych