Komunikat archiwalny

Eko-Prezydencja

1 października Mały Rynek zaprezentuje się w stylu EKO. O godzinie 12:00 rozpocznie się tam „Dzień Zielonej Prezydencji" - wielkie święto wszystkich miłośników ekologicznego stylu życia. Wydarzenie będzie okazją by poznać bliżej priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE związane z ochroną środowiska. W programie m.in. edukacyjna gra miejska oraz happening połączony z warsztatami ekologiczno - artystycznymi.

Eko-Prezydencja
Fot. www.krakow.pl

Odwiedzający Mały Rynek będą mogli m.in. wziąć udział w grze planszowej w której pionkami będą sami uczestnicy. Koneserów roślin na pewno ucieszą nagrody w postaci kwiatów, a łasuchów okolicznościowe pierniki.

Na ciekawych świata i informacji o ekologii będą czekać stoiska organizacji społecznych. Wszystko to przy dźwiękach muzyki na żywo.

Chętni wezmą także udział w przygodowej grze miejskiej - będą przemierzać Stare Miasto, rozwiązywać zagadki i zdobywać punkty. Będą musieli wykazać się wiedzą, sprytem i zwinnością. Zwycięski zespół pojedzie do Brukseli, gdzie będzie mógł zwiedzać instytucje unijne oraz inne atrakcje stolicy Europy. Na pozostałych uczestników czeka wiele ekologicznych upominków.

Wydarzenie jest częścią projektu „Zielona Prezydencja”. U jego podstaw leży przekonanie, że półroczne przewodnictwo Polski w Radzie Unii Europejskiej to dobry czas na promocję problemów środowiskowych oraz działań podejmowanych przez kraje członkowskie na rzecz ochrony środowiska. Założeniem inicjatywy jest zwiększenie świadomości w zakresie zagadnień stanowiących priorytety środowiskowe polskiej prezydencji, jak: racjonalne wykorzystanie zasobów, zapobieganie zmianom klimatu i adaptacja do nich oraz różnorodność biologiczna.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Aertis Futuro. Więcej informacji o projekcie pod adresem: www.zielonewydarzenia.pl (KS).

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także