górne tło

Pierwsze kroki na śniegu

„Pierwsze kroki na śniegu” to miejski program sportowy organizowany przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa. Głównym jego celem jest przekazanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do samodzielnego i bezpiecznego poruszania się na stoku. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów uczniowie uczestniczący w kursie, poprzez zabawę poznają tajniki techniczne, takie jak: odpowiednie stanie na nartach/snowboardzie naukę bezpiecznego upadania i naukę jazdy, skręcania, hamowania i zasad bezpiecznego zachowania na stoku. Ćwiczenia oraz program kursu jest zgodny z programem nauczania narciarstwa/snowboardu Polskiego Związku Narciarskiego.

Adresatami programu są uczniowie klas IV i V krakowskich szkół podstawowych nieumiejący jeszcze jeździć na nartach/ snowboardzie.

Koszty transportu, karnetów na wyciąg, wypożyczenia sprzętu narciarskiego wraz z kaskiem, zapewnienia instruktorów oraz ciepłego napoju dla uczestników są pokrywane w całości ze środków budżetowych Gminy Miejskiej Kraków.

PROGRAM "PIERWSZE KROKI NA ŚNIEGU" W 2020 R. ZOSTAŁ ODWOŁANY

Program „Pierwsze Kroki na Śniegu” został odwołany z uwagi na unieważnienie przetargu z powodu utrzymujących się trudnych warunków atmosferycznych. Zajęcia nauki jazdy na nartach lub desce snowboardowej w ramach programu nie będą się odbywały.

Aktualne prognozy pogody oraz zapowiadane długotrwałe opady deszczu wraz z porywistym wiatrem i z dodatnią temperaturą – przekraczającą w dzień 10 st. C  oraz dodatnią temperaturą także w nocy – czynią realizację zamówienia nierealistyczną. Utrzymanie sztucznego śniegu na oferowanych trasach narciarskich/snowboardowych przy wysokiej dodatniej temperaturze  jest w praktyce niemożliwe.

Procedura badania ofert w ramach postępowania przetargowego przedłużała się z powodu konieczności wielokrotnego wzywania wykonawców do uzupełniania pominiętych, istotnych dla realizacji programu dokumentów, składania wyjaśnień i odnoszenia się do zarzutów konkurencji.

Wobec powyższych okoliczności postępowanie przetargowe zostało unieważnione, a realizacja programu zagrażała bezpieczeństwu uczestników.


ARCHIWUM