Komunikat archiwalny

Outsourcing w Polsce: rządzi Kraków!

Są kolejne dowody na to, że Kraków jest niekwestionowanym liderem w dziedzinie outsourcingu i doskonałym miejscem do lokalizacji usług około biznesowych. Stolica Małopolski otrzymała w czwartek (7 lutego) tytuł „Najlepszego Miasta Dekady" w zakresie działań na rzecz rozwoju nowoczesnych usług, pokonując Warszawę i Wrocław. Kraków znalazł się  w też w ścisłej czołówce najnowszego, prestiżowego rankingu „Tholons Top 100 2013", oceniającego atrakcyjność regionów dla inwestycji w usługach biznesowych.

Outsourcing w Polsce: rządzi Kraków!
Fot. Magiczny Kraków

Podczas wczorajszej gali „Poland Outsourcing Awards" przyznano wyróżnienia za wkład w rozwój polskiego sektora usług biznesowych w 2012 roku. Międzynarodowe jury składające się z ekspertów firm branży outsourcingowej Europy, Ameryki Północnej i Azji, uznało Kraków za Najlepsze Miasto Dekady. Doceniono w ten sposób wieloletnie starania Krakowa na rzecz budowania klimatu proinwestycyjnego, przyjaznego innowacjom i odważnym przedsięwzięciom biznesowym.

Z kolei w dzisiejszej „Rzeczpospolitej czytamy", że Kraków uplasował się w  pierwszej dziesiątce prestiżowego rankingu „Tholons Top 100 2013". W zestawieniu wybrano sto najbardziej atrakcyjnych regionów świata dla inwestycji w usługach biznesowych. Kraków znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych – pod tym kątem - miast. Warto dodać, że w czołówce rankingu poza Krakowem znalazło się tylko jedno europejski miasto – Dublin.

Przypomnijmy, że Kraków jest prawdziwą stolicą outsourcingu. W naszym mieście działa około 70 firm outsourcingowych, zatrudniających łącznie około 25 tysięcy osób.

Wsparcie firmom  zainteresowanym lokalizacją w Krakowie inwestycji i przedsięwzięć biznesowych zapewnia działające w magistracie Centrum Obsługi Inwestora (COI).  Pracownicy COI  pomagają inwestorom w wyborze lokalizacji dla przedsięwzięcia, służą swoją wiedzą merytoryczną z zakresu procesu inwestycyjnego, pełnią rolę opiekuna.

Pokaż metkę
Autor: KINGA SADOWSKA
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także