Komunikat archiwalny

Ostatni dzień Targów Książki

Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy są słowa Umberto Eco - Nie myśl, że książki znikną. Targi otwarte są jeszcze dzisiaj (w niedzielę) do 16.00. Wstęp kosztuje tylko 7 zł (ulgowy 5zł) - zapraszamy na ul. Centralną 41. Szczegóły na www.ksiazka.krakow.pl.

Ostatni dzień Targów Książki
Fot. www.krakow.pl

W dniach 3-6 listopada, Kraków stał się literacką stolicą Polski. Wszystko to za sprawą 15. jubileuszowej edycji Targów Książki – wydarzenia, które przyciąga wielu najwybitniejszych pisarzy, przedstawicieli branży poligraficzno-księgarskiej, setki wydawców oraz – co najważniejsze – tysiące czytelników.

Impreza, z roku na rok, zyskuje coraz większą popularność. W 14-letniej historii Targów, w wydarzeniu wzięło udział blisko ćwierć miliona osób. Podczas tegorocznej edycji padł kolejny rekord – w Targach chęć zaprezentowania się zgłosiło 535 wystawców.

Hasłem przewodnim jubileuszowej edycji stały się słowa Umberto Eco „Nie myśl, że książki znikną”. Wśród gości Targów znaleźli się m.in. prof. Władysław Bartoszewski, Marek Kamiński, Wojciech Kuczok czy Maria Nurowska. W wydarzeniu udział zapowiedzieli także laureaci najważniejszych nagród literackich, tacy jak: Marian Pilot (Nike), Ignacy Karpowicz (Paszport "Polityki") oraz Andrzej Franaszek (Nagroda Kościelskich).

Impreza odznacza się wysoką rangą i ogólnopolskim charakterem. - Targi Książki są najważniejszym wydarzeniem literackim nie tylko w Krakowie. Bez nich Kraków nie mógłby być miastem literatury – mówi Zastępca Prezydenta Krakowa ds. kultury i promocji miasta Magdalena Sroka.

15 Targi Książki przyciągają nie tylko czytelników, pisarzy i wydawców. Wydarzenie jest szeroko relacjonowane przez media elektroniczne i prasę. Informacje o Targach znalazły się w największych ogólnopolskich tytułach, takich jak Newsweek czy Wprost. Gazeta Wyborcza określa Targi mianem „największej imprezy wydawniczej w Polsce”, Rzeczpospolita natomiast zauważa, że Krakowskie Targi Książki stanowią „forum, na którym wydawcy i księgarze dyskutują o problemach branży”. Imprezie wiele miejsca poświęciły także największe polskie portale internetowe, takie jak Onet.pl, INTERIA.PL, WP czy też serwis gazeta.pl

Targi Książki w Krakowie odbywają się m.in. pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego oraz patronatem Prezydenta  Miasta Krakowa –Jacka Majchrowskiego Wydarzenie jest wpisane w kalendarz Krajowego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji 2011 r. w UE. (DP).

Więcej informacji o Targach na www.ksiazka.krakow.pl oraz na Profilu Targów Książki w Krakowie na Facebooku.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA