Komunikat archiwalny

Tu gdzie śpiewał Jan Kiepura

Księżniczka Czardasza, Skrzypek na dachu , Baron Cygański i oczywiście "Brunetki, blondynki…" Najpiękniejsze arie operowe i operetkowe w wykonaniu znakomitych polskich artystów, rozbrzmiewać będą w niedzielę, 21 sierpnia w nowohuckiej alei Róż podczas plenerowego widowiska „Tu gdzie śpiewał Jan Kiepura”.

Tu gdzie śpiewał Jan Kiepura
Fot. www.krakow.pl

W czasie tegorocznej edycji widowiska, artystom będzie towarzyszyć jedna z najznakomitszych orkiestr filharmonicznych w Polsce - Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej w Katowicach, pod batutą  jej dyrektora – Mirosława Jacka Błaszczyka. Galę poprowadzi Bogusław Kaczyński.  Impreza rozpocznie się 21 sierpnia (w niedzielę) o godz.19.00 w alei Róż w Nowej Hucie.

W tym roku będzie można usłyszeć m.in. Renatę Drozd w Czardaszu  Silvy z I aktu operetki Księżniczka czardasza, Iwona Socha zaśpiewa Arię z operetki Giuditta (Kto me usta całuje…), o urokach brunetek i  blondynek zaśpiewają  Sylwester Targosz – Szalonek, Juliusz Ursyn Niemcewicz i Andrzej Wiśniewski. Przed krakowską publicznością wystąpią również Zbigniew Macias, Tomasz Rak, Paweł Erdman, Marek Prusisz. Na wielki finał wszyscy artyści wykonają  duet z operetki Wesoła wdówka  (Usta milczą, dusza śpiewa…)

Widowisko „Tu gdzie śpiewał Jan Kiepura” jest tzw. Przystankiem Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury organizowanego w Krynicy-Zdrój. Przystanki, to festiwalowe koncerty, które od 2004 r. odbywają się poza Krynicą – w różnych miastach w Polsce i za granicą.

W związku z organizacją koncertu 21 sierpnia 2011 r. w godz. 19:00-22:00, wystąpią utrudnienia w ruchu:

- od 19 sierpnia 2011 r. (piątek) od godz. 18:00 do 22 sierpnia 2011 r. (poniedziałek) do godz. 12:00 zostanie w całości wyłączona z użytkowania powierzchnia parkingu na Alei Róż,

- od 19 sierpnia 2011 r. (piątek) od godz. 18:00 do 22 sierpnia 2011 r. (poniedziałek) do godz. 12:00 postój taksówek na Alei Róż będzie nieczynny.

Organizatorem koncertu jest: Urząd Miasta Krakowa, współorganizatorami są: ORFEO Fundacja im. Bogusława Kaczyńskiego oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe. Patronat nad wydarzeniem objęły: TVP Kraków, Radio Kraków, Gazeta Krakowska, portale: naszemiasto.pl www.krakow.pl oraz Dwutygodnik Miejski KRAKÓW.PL. (WAŚ)

Pokaż metkę
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA