Komunikat archiwalny

Letnie koncertowanie w Podgórzu

Dom Kultury Podgórze zaprasza na Podgórskie Letnie Koncerty, które przez całe lato organizowane są w kościele św. Józefa przy ul. Zamojskiego 2. Najbliższy koncert odbędzie się dzisiaj (31 lipca). o godz. 16:00 wystąpi Zespół Męski Gregorianum. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Letnie koncertowanie w Podgórzu
Fot. www.krakow.pl

W programie znajdą się m.in. utwory Marcina Paligona, Mikołaja Gomółki, Wacława z Szamotuł i Cypriana Bazylika z Sieradza. Zespół Męski Gregorianum wystąpi w składzie: Jakub Józef Orliński (kontratenor), Piotr Sowa (kontratenor), Jacek Iwaszko (tenor), Krzysztof Bujak (tenor), Tomasz Gozdek (baryton), Paweł Mężydło (bas), Jan Kurek (bas), Marcin Sobczyk (bas) i Berenika Jozajtis (dyrygent).

Zespół Męski Gregorianum należy do elitarnej grupy męskich zespołów, śpiewających muzykę wielogłosową z wykorzystaniem śpiewu kontratenorowego. Powstał w 2005 r. Od początku istnienia Zespołu Męskiego jego dyrygentką jest Berenika Jozajtis – absolwentka warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w klasie dyrygowania prof. Henryka Wojnarowskiego. Zespół prezentuje muzykę dawną, głównie z okresu Renesansu: francuskich chanson, włoskich madrygałów, sakralnych utworów z Polski, Anglii, Hiszpanii.

Kolejne wydarzenia z cyklu Podgórskie Letnie Koncerty odbędą się w sierpniu. 7 sierpnia o godz. 16:00 rozpocznie się koncert „Armonia Lyrica”, Wystąpią: Bożena Boba-Dyga (śpiew, recytacja) i Trio Akordeonowe Sirius: Grzegorz Palus, Grzegorz Miszczyszyn, Maciej Zimka. W programie: poezja śpiewana do słów krakowskich poetów m.in. Bogusława Żurakowskiego, Elżbiety Zechenter –Spławińskiej, Stanisława Stabro.

Z kolei 14 sierpnia o godz. 16.00 rozpocznie się koncert „Totus Tuus Maria!”. Wstąpią: Ludmiła Golub (Rosja; organy), Tomasz Kuk (tenor). W programie: pieśni i arie maryjne oraz solowe utwory organowe. 21 sierpnia, o godz. 16.00 rozpocznie się koncert „Złote dźwięki bandury". Wystąpi Tercet bandurzystek „Oriana” z Ukrainy. Dodatkowe informacje: www.dkpodgorze.krakow.pl. (KF)

Pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA