Aktualności

srw - Radwańska współliderką rankingu US Open Series

Sportowa ambasadorka Krakowa Agnieszka Radwańska została współliderką rankingu US Open Series 2010. Sukces ten był możliwy dzięki osiągniętym przez nią wynikom na turniejach w Stanford oraz w San Diego.

Krakowskie zakończenie Tour de Pologne
Komunikat archiwalny 2010-08-09

W sobotę, 7 sierpnia na krakowskich Błoniach zakończyła się 67. edycja Tour de Pologne - największego kolarskiego wyścigu w Polsce. Triumfatorem ostatniego etapu z Nowego Targu do Krakowa został Niemiec Andre Greipel (HTC-Columbia) i to właśnie jemu Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski wręczył okolicznościową paterę. Ostatni, „krakowski” etap wyścigu był transmitowany do 60 krajów na całym świecie.

Wielkie Święto Katalonii
Komunikat archiwalny 2010-08-07

Spektakl „Legenda o smokach”, koncert pieśni morskich i pokaz tańców folk - to atrakcje pierwszego dnia (6 sierpnia) Międzynarodowych Pokazów Sardany i Zespołów Folklorystycznych APLEC w ramach Święta Katalonii w Krakowie.

Gołębie kręcą Kraków na Festiwalu Dwa Brzegi

Projekt „Gołębie” przygotowany przez Urząd Miasta Krakowa został zaprezentowany na 4. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. W niedzielę (8 sierpnia) uczestnicy festiwalu mogli zobaczyć m.in. Dokument nakręcony przez gołębie oraz spot promocyjny Krakowa z udziałem Jerzego Stuhra.

Szlakiem Kadrówki
Komunikat archiwalny 2010-08-06

6 sierpnia (piątek) w 96. rocznicę Czynu Legionowego, wyruszył sprzed Domu Legionisty z krakowskich Oleandrów XLV (30. po wojnie) Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej. Patronat nad krakowskimi uroczystościami związanymi z Marszem objął Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

 Krakowski finał Tour de Pologne
Komunikat archiwalny 2010-08-06

7 sierpnia (sobota) na ulicach Krakowa rozegra się finałowy etap największej kolarskiej imprezy w naszym kraju. Jak co roku zawodnicy będą się ścigać po centrum miasta, a finisz ponownie ustawiono przy Błoniach.

Śladem św. Jadwigi i św. Brata Alberta
Komunikat archiwalny 2010-08-05

„Krakowscy święci i błogosławieni” – to hasło, które towarzyszy trzeciej edycji Nocy Cracovia Sacra. Wydarzenie, w którym udział weźmie kilkanaście kościołów i klasztorów, dwa muzea i jedna synagoga rozpocznie się w sobotę (14 sierpnia) przed południem i potrwa do późnych godzin wieczornych w niedzielę (15 sierpnia). Wstęp do wszystkich miejsc będzie bezpłatny.

Radwańska w najlepszej ósemce turnieju w San Diego

Agnieszka Radwańska pokonała byłą liderkę światowego rankingu Rosjankę Dinarę Safinę 6:1, 6:3 i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Tour „Mercury Insurance Open” na twardych kortach w San Diego.

Szlakiem Kadrówki
Komunikat archiwalny 2010-08-05

Dzisiaj (6 sierpnia, piątek) w 96. rocznicę Czynu Legionowego, wyruszył z krakowskich Oleandrów XLV (30. po wojnie) Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej. Patronat nad krakowskimi uroczystościami związanymi z Marszem objął Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Kolarze coraz bliżej Krakowa
Komunikat archiwalny 2010-08-05

W sobotę, 7 sierpnia na ulicach Krakowa rozegra się finałowy etap największej kolarskiej imprezy w naszym kraju. Jak co roku zawodnicy będą się ścigać po centrum miasta, a finisz ponownie ustawiono przy Błoniach.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA