Aktualności

Muzyka klasyczna króluje w Krakowie
Komunikat archiwalny 2011-01-13

Miniony rok w muzyce poważnej podsumowało wtorkowe (11 stycznia), krakowskie wydanie Gazety Wyborczej. Autor tekstu – Tomasz Handzlik - najwyższe oceny przyznał festiwalom Misteria Paschalia i Sacrum Profanum pisząc, że niezmiennie królują na mapie kulturalnych wydarzeń miasta. Dodał także, że z cienia wyszła Capella Cracoviensis.

Awaria sieci ciepłowniczej
Komunikat archiwalny 2011-01-13

Dziś (13 stycznia) około godz. 5.00 w rejonie skrzyżowania ulic Opolskiej i Pleszowskiej  doszło do awarii północnej magistrali ciepłowniczej Miasta. W związku z tym nastąpi przerwa w dostawie ciepła w następujących lokalizacjach:

Prognoza pogody IMiGW (13.01)
Komunikat archiwalny 2011-01-13

W dzień zachmurzenie duże. Opady deszczu. Na Podhalu opady deszczu ze śniegiem. W górach opady śniegu

Prezydent interweniuje w sprawie wschodniej obwodnicy

Prezydent Jacek Majchrowski, Wojewoda Stanisław Kracik oraz Marszałek Marek Sowa spotkają się w dziś (czwartek, 13 stycznia) z Ministrem Infrastruktury Cezarym Grabarczykiem. „Liczę, że rząd dotrzyma swoich zobowiązań i jeszcze w tym roku rozpocznie budowę brakującego fragmentu wschodniej obwodnicy Krakowa” – mówi Prezydent Miasta.

Wesele Andrzeja Wajdy w wersji cyfrowej
Komunikat archiwalny 2011-01-13

Wyjątkowy wieczór przeżyli 11 stycznia (wtorek) miłośnicy kina - po 38 latach od premiery mogli obejrzeć zrekonstruowane cyfrowo Wesele w reżyserii Andrzeja Wajdy. Specjalny pokaz filmu odbył się w Teatrze im. Juliusza Słowackiego. Wzięli w nim udział m.in. reżyser Andrzej Wajda, aktorzy: Ewa Ziętek, Emilia Krakowska, Maja Komorowska, Bożena Dykiel, Daniel Olbrychski i Olgierd Łukasiewicz, a także autorka kostiumów Krystyna Zachwatowicz, autor zdjęć Witold Sobociński oraz operatorzy kamery: Sławomir Idziak i Jan Mogilnicki.

Zobacz, co tam w podziemiach
Komunikat archiwalny 2011-01-12

Nie trzeba wychodzić z domu, żeby spojrzeć na krakowski Barbakan. Siedząc w fotelu można zobaczyć jak wygląda zakole Wisły albo co dzieje się na Rynku Głównym w Krakowie. Od dzisiaj każdy może również zaglądnąć do Podziemi Rynku.

Zobacz Wesele Andrzeja Wajdy w wersji cyfrowej
Komunikat archiwalny 2011-01-11

Wyjątkowy wieczór czeka miłośników kina - po 38 latach od premiery będzie można zobaczyć zrekonstruowane cyfrowo Wesele w reżyserii Andrzeja Wajdy. Specjalny pokaz filmu odbędzie się dzisiaj (wtorek, 11 stycznia) o godz. 19:00 w Teatrze im. Juliusza Słowackiego. Wezmą w nim udział: reżyser oraz aktorzy grający w filmie.

19. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami

6 101 zł – taką sumę zaoferował zwycięzca aukcji na rzecz WOŚP, w której można było wylicytować weekend dla dwóch osób w Krakowie. Liczenie wszystkich zebranych podczas 19. Finału WOŚP pieniędzy wciąż trwa. Do tej pory w Krakowie zebrano ponad 860 tys. zł.

Pomóż dzieciom i wygraj krakowski weekend z atrakcjami!

Jeszcze tylko dziś  do 12.00 można licytować w naszej aukcji. Już ponad 6000 zł za weekend dla dwóch osób w Krakowie oferują obecnie uczestnicy aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Licytacja trwa na stronie internetowej  aukcje. Do udziału w aukcji gorąco zachęca Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa.

Kraków: WOŚP zagra już dziś
Komunikat archiwalny 2011-01-09

Licytacje, pokazy zorganizowane przez policję, wyjątkowy koncert na Rynku Głównym z udziałem zespołów Biff, PiN i Macieja Maleńczuka z zespołem Psychodancing i tradycyjnie światełko do nieba – tak będzie w Krakowie już dziś (9 stycznia) podczas 19. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku WOŚP gra dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA