Aktualności

Zgłoś miejsca przyjazne maluchom
Komunikat archiwalny 2012-09-14
W piątek (14 września) ruszyła VII edycja akcji „Kraków Przyjazny Maluchom". Do 30 września organizatorzy akcji czekają na zgłoszenia miejsc, gdzie dzieci ich rodzice są mile widzianymi gośćmi. Na uczestników tegorocznej akcji czeka Nagroda Prezydenta Miasta Krakowa – rodzinny karnet do Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego, ważny do końca tego roku. 
Wracają nocne tramwaje!
Komunikat archiwalny 2012-09-13

Po 26 latach nieobecności tramwaje znów będą obsługiwać nocnych pasażerów komunikacji miejskiej w Krakowie. Dwie linie pojawią się już 28 września. Na zmiany przygotować się też trzeba przy głównym punkcie przesiadkowym, czyli Dworcu Głównym.

Dźwiękowa materia
Komunikat archiwalny 2012-09-13

Co łączy zaawansowaną elektronikę, estetykę klubową, teatr, archaizmy, ludzką mowę, preparowane instrumenty, system binarny i... połowę legendarnego duetu Skalpel? Najnowsza kompozycja jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiej sceny współczesnej – Cezarego Duchnowskiego o intrygującym tytule: i. W światowej premierze utworu na festiwalu Sacrum Profanum z kompozytorem zagrali muzycy kolońskiej formacji MusikFabrik oraz Igor Boxx.

Słoneczniki 2012 rozdane!
Komunikat archiwalny 2012-09-11

Znamy zwycięzców tegorocznej edycji konkursu portalu CzasDzieci.pl na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci - Słoneczniki 2012. Uroczystość wręczenia nagród w kategoriach: język, logika, sztuka wizualna, muzyka, ruch oraz przyroda, odbyła się w minioną niedzielę (9 września) w Urzędzie Miasta Krakowa.

Razem wysprzątajmy świat
Komunikat archiwalny 2012-09-10
W Krakowie zainaugurowano ogólnopolskie obchody Sprzątania Świata. Zadbać o czystość może każdy, porządkując w najbliższy weekend swoje otoczenie.
Brzmienia bez granic na Sacrum Profanum
Komunikat archiwalny 2012-09-10

Drugi z jubileuszowych koncertów Sacrum Profanum, który odbył się wczoraj (10 września, poniedziałek) zderzył kilka gwiazd: wschodzącą na kompozytorskim firmamencie Aleksandra Nowaka, guru elektroniki Aphex Twina z jaśniejącą pełnym blaskiem nowojorskiej formacji Alarm Will Sound. Powstał koncert – zapowiedź zmiany formuły festiwalu, który coraz bardziej zaciera granice między współczesną klasyką a rozrywką.

Zobacz Eko-Barycz
Komunikat archiwalny 2012-09-10
Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. w Krakowie włącza się do akcji Sprzątanie Świata. W sobotę, 15 września mieszkańcy będą mogli zwiedzić zarządzane przez tę spółkę nowoczesne instalacje działające w systemie gospodarki odpadami.
Uśmiechnij się Polsko
Komunikat archiwalny 2012-09-07

Dzisiaj (12 września) w ramach ogólnopolskiej kampanii „Uśmiechnij się Polsko!",
na mieszkańców Krakowa czekają bezpłatne przeglądy i konsultacje stomatologiczne. Każdy, kto zapisze się na wizytę, będzie mógł skorzystać z indywidualnej porady stomatologicznej oraz otrzyma materiały edukacyjne dotyczące metod prawidłowej pielęgnacji jamy ustnej.

 

Goście z Palestyny w Magistracie
Komunikat archiwalny 2012-09-07

Zaki Abu Al-Halaweh, Abd El-Raouf Arnaout, Sharabati Issa to dziennikarze z Palestyny, którzy wczoraj (7 września, piątek) odwiedzili krakowski Magistrat, by porozmawiać m.in. o tym jak Kraków przyciąga turystów i co sprawia, że jest tak atrakcyjnym miastem.

Powstanie Muzeum XX Czartoryskich
Komunikat archiwalny 2012-09-07
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski oraz książę Adam Karol Czartoryski - Fundator i Prezydent Rady Fundacji XX Czartoryskich podpisali (6 września, czwartek) list intencyjny w sprawie utworzenia „Muzeum XX Czartoryskich w Krakowie".
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA