Aktualności

Podsmażane, gotowane i panierowane
Komunikat archiwalny 2011-08-13

Z owocami, serem, kaszą, mięsem i bobem – pierogi. Już po raz dziewiąty ta wyjątkowa potrawa, uwielbiana przez Polaków i odwiedzających nasz kraj turystów, będzie miała w Krakowie (na Małym Rynku) swoje święto. Festiwal Pierogów rozpoczął się w  piątek (12 sierpnia) i potrwa do poniedziałku (15 sierpnia). W tym roku towarzyszy mu konkurs Cudowna moc bukietów.

Krakowski etap Tour de Pologne
Komunikat archiwalny 2011-08-06

Dziś (6 sierpnia, sobota) ulicami Krakowa przejedzie peleton 68. Tour de Pologne. Po raz kolejny rywalizacja kolarska w największym wyścigu w Polsce zakończy się pod Wawelem.

Ostatni krok do Ligi Mistrzów
Komunikat archiwalny 2011-08-05

W piątek w szwajcarskim Nyonie odbyło się losowanie IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Rywalem Wisła Kraków w ostatecznej walce o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów będzie cypryjski APÓEL (Nikozja).

Coke Live Music na topie
Komunikat archiwalny 2011-08-03

Coke Live Music Festiwal  znalazł się w gronie 10 najlepszych europejskich festiwali muzycznych.  Agencja Havas Soprt&Entertaiment, zbadała 64 festiwale na terenie całej Europy.  Oprócz Coke Live Music do rankingu zakwalifikowały się jeszcze Off Festiwal w Katowicach, Open'er w Gdyni  i Przystanek Woodstook. Wszystkie znalazły się poza pierwszą dziesiątką.

Kup kamienicę na Małym Rynku
Komunikat archiwalny 2011-08-03

Miasto zamierza sprzedać kamienice w Małym Rynku 5 i 6. Nieruchomości będzie można licytować w październiku.

Pożegnanie na rozstajach
Komunikat archiwalny 2011-07-31

Do dzisiaj (31 lipca) trwa festiwal Rozstaje 2011. Tegoroczna, trzynasta edycja odbywa się pod hasłem „Muzyczna podróż na wschód”.

Wielka Parada Smerfów przejdzie przez Kraków
Komunikat archiwalny 2011-07-31

To dziś (31 lipca) przez miasto przejdą... smerfy. Niezwykła, roztańczona i błękitna parada przeszła dotychczas ulicami Nowego Jorku, Chicago i Madrytu. Teraz czas na Kraków. O godz. 14.00 orszak wyruszy spod Wawelu na wysokości ul. Bernardyńskiej, a następnie przejdzie przez Bulwar Czerwieński w stronę budynku Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11). Akcja zapowiada film Smerfy, który wchodzi do kin 19 sierpnia.

Wisła w grze
Komunikat archiwalny 2011-07-27

Wisła Kraków kontynuuje walkę o Ligę Mistrzów. W pierwszym meczu III rundy eliminacyjnej podopieczni Roberta Maaskanta pokonali na wyjeździe Liteks Łowecz 2-1 (1-1). Wyjazdowe zwycięstwo znacznie zwiększyło szanse „Białej Gwiazdy" na awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Uwaga na burze
Komunikat archiwalny 2011-07-25

Na podstawie danych IMiGW, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed wystąpieniem burz na terenie Małopolski dzisiaj do godziny 20.30.

Zamieszaj błękit w Płaszowie
Komunikat archiwalny 2011-07-22

W sobotę (23 lipca) o godz. 11.00 w przejściu podziemnym dworca Kraków-Płaszów odbędzie się wielka akcja kolorowania przestrzeni. Mieszkańcy Krakowa dzięki projektowi „Let’s Color” będą mogli własnoręcznie odmienić wygląd stacji kolejowej.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA