Aktualności

Intensywne opady śniegu w Małopolsce
Komunikat archiwalny 2010-12-13

Na podstawie danych Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed wystąpieniem intensywnych opadów śniegu na terenie Małopolski.

IV edycja Konkursu „Kraków bez barier” rozstrzygnięta

Stadion MKS Cracovia, Centrum Dzieła Pomocy Św. Ojca Pio, Ośrodek Sportu i Rekreacji Kolna, Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 3, Dom Studencki DS.-4 Politechniki Krakowskiej, Garden Residence, ul. Długa, Podziemia Rynku oraz Muzeum Narodowe w Sukiennicach – Galeria Sztuki Polskiej XIX Wieku - to miejsca nagrodzone w tegorocznej edycji konkursu „Kraków bez barier 2010”. Wyniki zostały ogłoszone podczas piątkowej (10 grudnia) uroczystej Gali w Audytorium Maximum.

Ostrzeżenie meteorologiczne
Komunikat archiwalny 2010-12-12

Zgodnie z informacjami otrzymanymi z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej informujemy, że w godzinach popołudniowych i wieczornych nastąpi znaczące obniżenie temperatury. Marznący deszcz a następnie opady śniegu pogorszą warunki na drogach. Apelujemy o ostrożność.

Boska Komedia – ostatnie dni festiwalu
Komunikat archiwalny 2010-12-12

3. Międzynarodowego Festiwalu Boska Komedia zbliża się do końca. Przed widzami ostatnie spektakle pokazujące wzajemnej relacji sceny i życia oraz niezwykłe spotkania z gościem specjalnym: Workcenter of Jerzy Grotowski and Thomas Richards realizującym projekt Życie w teatrze. Festiwal zakończy się dziś (niedziela, 12 grudnia).

Świąteczna Szlachetna Paczka
Komunikat archiwalny 2010-12-10

Krakowskie Stowarzyszenie „Wiosna” po raz 10. zainaugurowało przed świętami akcję pomocy dla najbiedniejszych „Szlachetna Paczka”. Od 20 listopada do 10 grudnia każdy mógł wybrać jedną z rodzin i przygotować specjalnie dla jej członków wyjątkową pomoc – SZLACHETNĄ PACZKĘ. W tym roku pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie wytypowali do akcji i przesłali Stowarzyszeniu informacje o ok. 350 rodzinach.

Obchody Roku Czesława Miłosza – największe wydarzenia odbędą się w Krakowie

Krakowskie Biuro Festiwalowe otrzymało jedną z najwyższych w Polsce dotacji z programu Miłosz 2011 – Promesa przyznawaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na organizację 2. Międzynarodowego Festiwalu Literackiego im. Czesława Miłosza KBF dostanie 1 120 000 zł, na realizację projektu Umysł wyzwolony – krakowskie obchody roku Czesława Miłosza – 600 tys. zł, a projektu Made in Poland. Miłosz Sounds w ramach 9. Festiwalu Sacrum Profanum – 100 tys. zł.

Finał konkursu „Kraków bez barier”
Komunikat archiwalny 2010-12-10

Już dzisiaj (10 grudnia, piątek) o godz. 18 w Audytorium Maximum UJ rozpocznie się uroczysta gala z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych połączona z finałem IV edycji Konkursu architektonicznego „Kraków bez barier”.

Boska Komedia – dzień siódmy
Komunikat archiwalny 2010-12-09

Mimo zakończenia części konkursowej 3. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia w Krakowie nie zwalnia tempa. Po ogłoszeniu wyników i ostatnich pokazach spektakli w sekcji Inferno, miłośnicy teatru wciąż mogą przyglądać się młodym polskim reżyserem i brać udział w licznych wydarzeniach towarzyszących.

Prognoza pogody IMiGW (9.12)
Komunikat archiwalny 2010-12-09

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu ze śniegiem przechodzące w opady śniegu. Temperatura maksymalna w godzinach rannych od 0°C na zachodzi województwa, do 5°C na wschodzie, na Podhalu od 2 do 5°C, na szczytach Tatr około 0°C, a w partiach szczytowych Beskidów od 3°C do 1°C.

Warszawa kocha Kraków
Komunikat archiwalny 2010-12-09

100 autobusów miejskich jeżdżących w  Warszawie ozdobionych jest naklejkami „I love Krakow!”.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA