Aktualności

Kraków wśród najsilniejszych marek
Komunikat archiwalny 2012-03-14

Marka Kraków została uznana za jedną z najsilniejszych marek na polskim rynku i otrzymała tytuł Superbrands Polska 2012 w VI edycji projektu Superbrands.

Off Plus Camera coraz bliżej
Komunikat archiwalny 2012-03-13

Geek Cinema, Nowe Kino Izraelskie i Nowe Kino Brytyjskie to nowości programowe tegorocznej edycji festiwalu Off Plus Camera, który odbędzie się w Krakowie w dniach 13-22 kwietnia. W programie nie zabraknie oczywiście stałych sekcji, jak: Odkrycia, From the Gut - Amerykańscy Niezależni, Nadrabianie Zaległości czy Konfrontacje oraz dwóch sekcji konkursowych (konkursu głównego: Wytyczanie drogi i Konkursu Polskich Filmów Fabularnych). Przypominamy, że współorganizatorem festiwalu jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

4. FMF i koncert Joe Hisaishiego Wydarzeniami Roku!

Po raz czwarty z rzędu, Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie oraz zeszłoroczny, pierwszy w Europie, koncert Joe Hisaishiego zostały uznane za Wydarzenia Roku w plebiscycie Resume 2011 organizowanym przez portal Muzykafilmowa.pl. Najważniejsze wydarzenia ze świata muzyki filmowej wskazało trzynastu krytyków z portali MuzykaFilmowa.pl, FilmMusic.pl, Soundtracks.pl oraz Klubu Miłośników Filmu.

Biegnij biznesowo i charytatywnie
Komunikat archiwalny 2012-03-13

Kraków będzie miał nową imprezę sportową – Krakow Business Run. Bieg odbędzie się 16 września 2012 roku, a jego trasa została wyznaczona wokół krakowskich Plant. Animatorzy wydarzenia to Gmina Miejska Kraków, Radisson Blu Hotel Kraków, UBS Service Centre (Poland) sp. z o.o., oraz Fundacja Poza Horyzonty.

Zdobądź wsparcie na produkcję filmową
Komunikat archiwalny 2012-03-13

Trwa nabór wniosków do IV Konkursu na Wspieranie Produkcji Filmowej organizowanego przez: Województwo Małopolskie, Miasto Kraków oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe - operatora Regionalnego Funduszu Filmowego w Krakowie. Termin składania wniosków upływa 30 marca 2012. Do podziału jest 1,5 miliona złotych.

Projekty Guerilla Girls i Grupy Voina na festiwalu ArtBoom

Twierdza Kraków – Festung Krakau – to hasło przewodnie 4. edycji Festiwalu Sztuk Wizualnych ArtBoom, który rozpocznie się w Krakowie 15 czerwca. Przez dwa tygodnie prezentowane będą projekty takich artystów jak: Guerrilla Girls, Grupa Voina, Ai Weiwei, Dorota Nieznalska, Rafał Jakubowicz, M-city, Karol Radziszewski, Roman Dziadkiewicz i Małgorzata Markiewicz. Festiwal, dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, potrwa do 29 czerwca.

Kraków przyciąga inwestorów
Komunikat archiwalny 2012-03-08

W Krakowie systematycznie rośnie liczba inwestorów. Przyciągamy biznes, bo Kraków to dla firm inwestycja w prestiż. Nasze miasto jest w szczególności miejscem ekspansji inwestorów z branży wysokich technologii i usług około biznesowych. A większa liczba inwestorów to nowe miejsca pracy. Rekrutację rozpoczął właśnie działający w Krakowie międzynarodowy lider usług outsourcingowych – firma EPAM Systems.  Do końca 2012 roku chce pozyskać kolejnych 150 pracowników.

Kraków numerem 1 w tej części Europy
Komunikat archiwalny 2012-03-08

W najnowszym raporcie Tholons Top outsourcing cities 2012 Kraków zajął wysokie, 11 miejsce wśród najlepszych lokalizacji dla inwestycji z sektora nowoczesnych usług biznesowych. Kraków jest tym samym liderem w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i jednym z dwóch najwyżej ocenionych europejskich miast.

Kraków promuje się w Berlinie
Komunikat archiwalny 2012-03-08

W Berlinie trwają  Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB. Na jednej z największych imprez promujących turystykę na świecie nie mogło zabraknąć Krakowa.

Kraków na Euro in English
Komunikat archiwalny 2012-03-07

Na stronie www.krakow.pl/english uruchomiona została anglojęzyczna wersja zakładki poświęconej turniejowi UEFA EURO 2012. Strona będzie na bieżąco aktualizowana między innymi o wyniki meczów i informacje przydatne dla kibiców i krakowian.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA