Aktualności

Centra pobytowe z certyfikatem
Komunikat archiwalny 2012-02-13

W Warszawie odbyła się oficjalna prezentacja centów pobytowych UEFA EURO 2012 dla drużyn, sędziów i zaproszonych gości. Podczas uroczystości wręczono specjalne certyfikaty.

Sigur Rós i Kronos Quartet w finale Sacrum Profanum

Sigur Rós i Kronos Quartet wystąpią w finale jubileuszowej 10. edycji Festiwalu Sacrum Profanum. Koncerty odbędą się 16 i 17 września, tradycyjnie w hali ocynowni ArcelorMittal Poland. Bilety trafią do sprzedaży 1 marca.


Odloty przyznane
Komunikat archiwalny 2012-02-11

"Wystawa" Katarzyny Kozyry, Międzynarodowe Centrum Kultury i Andrzej Franaszek laureatami tegorocznej edycji Kulturalnych Odlotów! W towarzyszącym nagrodzie Plebiscycie Czytelników zwyciężyli Modraszek Kolektyw, kino Agrafka i Piotr Orzechowski. Wyniki ogłoszono podczas gali, która odbyła się w sobotę w Klubie Fabryka.

Nowa teatralna partia już dziś
Komunikat archiwalny 2012-02-11

„I kongres założycielski ugrupowania Shopka Jest Najważniejsza” to hasło przewodnie dwunastej edycji Reality Shopka Szoł Teatru Groteska, która odbędzie się dzisiaj, w sobotę (11 lutego) o godz. 20:00. Na scenie w nietypowych rolach zobaczymy po raz pierwszy zobaczymy m.in. Małgorzatę Kidawę-Błońską, Eugeniusza Grzeszczaka i Adama Hofmana, a po raz kolejny m.in. Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Wyjątkowe słowa dla Poetki
Komunikat archiwalny 2012-02-10

„Bardzo nam smutno” – takie słowa sekretarza Wisławy Szymborskiej Michała Rusinka i Barbary Rusinek można przeczytać w księdze kondolencyjnej, która do niedzieli (12 lutego) będzie wystawiona w Magistracie. Księga została wystawiona dzień po śmierci Poetki. Od tego czasu pojawiło się w niej kilkaset wpisów.

Kraków pożegnał Wisławę Szymborską
Komunikat archiwalny 2012-02-10

Wczoraj (9 lutego) na Cmentarzu Rakowickim odbyła się uroczystość pożegnania Wisławy Szymborskiej. Przy dźwiękach utworów Elli Fitzgerald, urna z prochami poetki została złożona w rodzinnym grobowcu noblistki.  W imieniu mieszkańców Krakowa, Wisławę Szymborską pożegnał Prezydent Miasta Jacek Majchrowski.

Trębacz zagra dla Szymborskiej
Komunikat archiwalny 2012-02-09

Uroczystości pogrzebowe Wisławy Szymborskiej rozpoczną się w dziś (9 lutego) o godz. 12:00 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie (od strony ul. Rakowickiej, w okolicach bramy głównej). Zamiast hejnału z Wieży Mariackiej, o godz. 12:00 trębacz zagra utwór „Nic dwa razy”, który w oryginale wykorzystuje słowa wiersza Poetki.

Plan dla Szkieletora
Komunikat archiwalny 2012-02-08

Miasto zamierza przygotować  miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla obszaru gdzie znajduje się „Szkieletor”.  Władze Krakowa mają nadzieję, że dzięki temu uda się przebudować wieżowiec przy Rondzie Mogilskim. Podczas dzisiejszej sesji (8 lutego, środa) radni będą głosować w sprawie przystąpienia do opracowania tego planu.

Zgłoś trenera na szkolenie!
Komunikat archiwalny 2012-02-08

Tylko do dziś (8 lutego) można zgłaszać kandydatów do udziału w szkoleniu dla trenerów. Przedsięwzięcie pod nazwą „World Coaches” realizowane jest wspólnie przez Urząd Miasta Krakowa Królewski Holenderski Związek Piłki Nożnej (KNVB).

Wirtualna firma
Komunikat archiwalny 2012-02-07

Wszelkie  formalności  związane z  założeniem i  prowadzeniem firmy  można bezpłatnie załatwić  przez internet. Przedsiębiorcy potrzebny  jest do tego jedynie profil zaufany.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA