Aktualności

Tour de Pologne zakończy się w Krakowie
Komunikat archiwalny 2011-02-15

Trasa ostatniego etapu 68. Tour de Pologne poprowadzona będzie ulicami Krakowa. „To będzie niezapomniane, pełne wrażeń i emocji widowisko” – jest przekonany Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team, organizator najważniejszej w Polsce imprezy kolarskiej.

 Konsultacje społeczne w sprawie cmentarza
Komunikat archiwalny 2011-02-15

Dziś, 15 lutego o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej nr 133 przy ul. Wrony 115 odbędzie się spotkanie dla mieszkańców Sidziny i Podgórek  w sprawie budowy cmentarza komunalnego wraz ze spopielarnią w Podgórkach Tynieckich.

Myśli niesforne polityków
Komunikat archiwalny 2011-02-14

Już po raz jedenasty miłośnicy talentów artystycznych polityków będą mogli wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu w Teatrze Groteska. W sobotę (19 lutego) o godz. 20:00 rozpocznie się Reality Shopka Szoł „Myśli niesforne – wieczór sentymentalny”.

Urzędnik zastąpi listonosza
Komunikat archiwalny 2011-02-14

Do 5 marca urzędnicy będą dostarczać do domów krakowian  decyzje o wymiarze podatku. Jest to tańsza forma dostarczania decyzji niż za pośrednictwem poczty. Dzięki  akcji Urząd Miasta Krakowa zaoszczędzi ponad 400 tysięcy złotych!

Minister Grabarczyk odwiedzi Kraków?
Komunikat archiwalny 2011-02-12

Prezydent Jacek Majchrowski zaprosił do Krakowa Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka. „Pana wizyta w naszym mieście z pewnością zostanie dostrzeżona przez mieszkańców, którzy zyskają pewność, iż przedstawiciele rządu z pełnym zrozumieniem podchodzą do obaw związanych z zaniechaniem budowy trasy S7” – pisze Jacek Majchrowski.

Kraków promuje się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie

Go to Krakow, your set is already there! – takim hasłem Kraków promuje się na 61. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie – jednym z największych i najbardziej prestiżowych festiwali filmowych na świecie.

Uważaj na śliskie jezdnie i chodniki
Komunikat archiwalny 2011-02-11

Na podstawie danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegamy przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi oraz oblodzeniem jezdni i chodników. Niesprzyjające warunki pogodowe mogą wystąpić dziś od godz. 23:00, do jutra (12 lutego) do godz. 10:00.

Podwójne becikowe dla krakowian
Komunikat archiwalny 2011-02-10

Od pięciu lat rodzice noworodków otrzymują ustawową zapomogę zwaną becikowym. „Świeżo upieczeni rodzice” mieszkający  w Krakowie od 2006 roku otrzymują też becikowe samorządowe.

Budowa hali Wisły nadal aktualna
Komunikat archiwalny 2011-02-10

„Propozycja przeniesienia unijnej dotacji na wielofunkcyjną arenę w Czyżynach nie oznacza, że rezygnujemy z budowy hali Wisły” – zaznacza Tadeusz Trzmiel, Zastępca Prezydenta Krakowa.

Kraków w Platformie PPP
Komunikat archiwalny 2011-02-09

Kraków przystąpił do Porozumienia w sprawie Platformy współpracy w zakresie partnerstwa publiczno-prywatnego. Inicjatywa, która ma pomóc w finansowaniu samorządowych inwestycji, została zaproponowana przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA