Aktualności

Uwaga na burze!
Komunikat archiwalny 2012-07-19

Na podstawie danych z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed wystąpieniem w ciągu najbliższej doby (19 - 20 lipca) burz z opadami deszczu i gradu.

Czas na Kraków mobilny
Komunikat archiwalny 2012-07-18

Zaangażowanie krakowian w działania na rzecz poprawy ochrony powietrza, bezpieczeństwa na drogach oraz mobilności na terenie miasta i jego okolic to główny cel kampanii społecznej „Kraków Mobilny". Szeroko zakrojona akcja edukacyjna organizowana przez Urząd Miasta Krakowa, Fundację Partnerstwo dla Środowiska oraz koncern Toyota zainaugurowana zostanie w trakcie obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (18-22 września). 18 lipca (środa) podpisane zostało porozumienie dotyczące realizacji kampanii.

Włoch zwycięzcą Tour de Pologne
Komunikat archiwalny 2012-07-17

Włoch Moreno Moser z Liquigas-Cannondale został zwycięzcą zakończonego 16 lipca (poniedziałek) 69. Tour de Pologne UCI World Tour. Moser pokonał drugiego w klasyfikacji Michała Kwiatkowskiego z Omega Pharma-Quick Step zaledwie o 5 sekund.

Finał Tour de Pologne - informacje i utrudnienia
Kto wygra 69. Tour de Pologne? Czy będzie to Michał Kwiatkowski z Omega Pharma-Quick Step? A może Włoch Moreno Moser z Liquigas-Cannondale, który wygrał królewski, szósty etap wyścigu i wrócił na pozycję lidera? O tym wszystkim przekonamy się już dziś (16 lipca, poniedziałek) podczas ostatniego – siódmego etapu wyścigu, który zostanie rozegrany na ulicach Krakowa i Wieliczki. Przypominamy, że uliczne kryterium spowoduje utrudnienia w ruchu i apelujemy o wyrozumiałość i dostosowanie się do poleceń kierujących ruchem.
DJ Food na Sacrum Profanum
Komunikat archiwalny 2012-07-12
Wielkim wydarzeniem tegorocznej edycji festiwalu Sacrum Profanum będzie koncert Polish Icons. Zaprezentowany na nim będzie między innymi projekt DJ Food.
Tiara czy Leon?
Komunikat archiwalny 2012-07-12

W Krakowskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt kilkaset porzuconych czworonogów czeka na nowy dom. W tym tygodniu o uśmiech losu prosi szczególnie Tiara – młoda, łagodna suczka w typie owczarka  i  Leon – buro – biały kocurek.

Rozstaje – muzyczna podróż na wschód
Komunikat archiwalny 2012-07-11

Trwa Festiwal ROZSTAJE 2012 - muzyczna podróż na wschód. To kontynuacja zeszłorocznej edycji, w ramach której zaprezentowano koncerty muzyków z Mongolii, Izraela, Ukrainy, Białorusi, a także międzynarodowe projekty inspirowane muzyką Bliskiego i Środkowego Wschodu. ROZSTAJE 2012 – to jednocześnie festiwal premier. Potrwa do 25 lipca. Wstęp na część koncertów będzie wolny.

Uwaga! Dodatkowa pomoc finansowa
Komunikat archiwalny 2012-07-11

To dobra wiadomość dla rodziców i opiekunów niepełnosprawnych dzieci pobierających świadczenie pielęgnacyjne. Od lipca do grudnia mogą uzyskać dodatkową pomoc finansową w wysokości 100 zł miesięcznie.

Agnieszka Radwańska wróciła do Krakowa
Komunikat archiwalny 2012-07-11

Wczoraj (10 lipca) w nocy do Krakowa powróciła Agnieszka Radwańska. Drugą rakietę świata w rodzinnym mieście przywitała Magdalena Sroka, Zastępca Prezydenta Krakowa.

Noc Jazzu
Komunikat archiwalny 2012-07-10

Laboratorium i Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej, Brooklyn Funk Essentials i Urszula Dudziak, Maria Dal Rovere i Roberto Magris Quartet – to tylko część artystów, którzy wystąpili podczas tegorocznej edycji Krakowskiej Nocy Jazzu. Wydarzenie odbyło się w nocy z 14 na 15 lipca.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA