Najważniejsze daty
budżetu obywatelskiego.
Harmonogram
od 16 lutego do 31 marca:
Spotkania konsultacyjne z mieszkańcami
Od 16 lutego do 31 marca odbywają się spotkania konsultacyjne dla mieszkańców. Wszystkie osoby zainteresowane działaniem na rzecz swojej Dzielnicy lub całego Miasta będą mogły się spotkać i porozmawiać o problemach i potrzebach swoich społeczności. Na spotkaniach będą obecni przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa i miejskich jednostek organizacyjnych, służący fachową pomocą. 

Bieżące informacje na temat terminarza spotkań organizowanych w ramach budżetu obywatelskiego 2015 w wymiarze ogólnomiejskim oraz dzielnicowym znajdą Państwo na stronie internetowej www.budzet.krakow.pl oraz na stronach internetowych krakowskich Dzielnic. 
marzec:
Składanie formularzy z propozycją zadań
Projekty można składać przez cały marzec (od 1 do 31 marca). Może je złożyć każdy mieszkaniec Krakowa, który w momencie składania wniosku ma ukończone 16 lat. 
do 31 maja:
Ocena formalno-prawna propozycji zadań
Do 31 maja wszystkie wnioski są sprawdzane przez pracowników Urzędu Miasta Krakowa i miejskich jednostek organizacyjnych. Weryfikacja formalno-prawna ma na celu sprawdzenie czy dany wniosek:
- jest możliwy do realizacji zgodnie z kryteriami zapisanymi w Regulaminie budżetu obywatelskiego;
- ma załączone wszystkie niezbędne dokumenty jak lista poparcia etc.;
- nie przekracza dostępnej puli środków.

WAŻNE! 
W przypadku stwierdzenia braków lub błędów, pracownicy Urzędu skontaktują się z wnioskodawcą telefonicznie i/lub drogą elektroniczną. Wniosek może być skorygowany tylko 1 raz, a od momentu   zawiadomienia przewidziano 7 dni na wprowadzenie poprawek lub uzupełnienie wymaganych dokumentów. 
5 czerwca:
Ogłoszenie wykazu punktów głosowania.
5 czerwca na stronie internetowej www.budzet.krakow.pl zostanie zamieszczona informacja o wszystkich lokalizacjach, w których będzie można oddać swój głos.
do 12 czerwca:
Ogłoszenie listy projektów poddanych pod głosowanie.
Do 12 czerwca wszystkie wnioski i projekty o charakterze ogólnomiejskim i lokalnym (dzielnicowym), które otrzymały pozytywną rekomendację merytorycznych Wydziałów Urzędu Miasta Krakowa oraz miejskich jednostek organizacyjnych, będą opublikowane na stronie internetowej budżetu obywatelskiego www.budzet.krakow.pl oraz na stronie internetowej danej Dzielnicy. Z listą zadań będzie można się też zapoznać w punktach głosowania.
od 20 do 28 czerwca:
Głosowanie na projekty do budżetu obywatelskiego.
Od 20 do 28 czerwca odbywa się głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego. Głosować będzie można za pomocą elektronicznego formularza, który udostępniony zostanie na stronie internetowej www.budzet.krakow.pl. Oddając głos w formie elektronicznej nie trzeba drukować karty ani odwiedzać punktu do głosowania. Można zagłosować też osobiście w siedzibach Rad i Zarządów Dzielnic lub punktach głosowania.
do 31 lipca:
Ogłoszenie listy projektów do realizacji.
Do 31 lipca na stronie internetowej www.budzet.krakow.pl zostanie ogłoszona lista projektów, które uzyskały najwięcej głosów i będą zrealizowane w roku 2015 lub w 2016, aż do wyczerpania środków przeznaczonych na budżet obywatelski. 
Oznacza to, że realizowane będzie kolejne zadanie, które uzyskało najwięcej punktów w głosowaniu, a którego koszt nie przekracza pozostałej puli środków dostępnych w ramach budżetu obywatelskiego.